Загублені листи / by Levko Ivanchuk

Це саме та історія з категорії "неймовірно". Розповім спершу що, власне, сталось. Якщо чесно, то нічого по суті і не сталось - себто, якщо дивитись лише на закінчення, то все вийшло так, як планувалось. Близько до закінчення 2014 року я жив в Токіо і заповнював десь 40 листів з привітаннями для людей по всьому світу - Італія, Канада, Хорватія, Польща, та перш за все - Україна. Листи з Японії я відправляв дуже часто - раз на тиждень - і вони сумлінно приходили рівно через два тижні, або деколи навіть через тиждень. Незважаючи на мою відсутність Японської, в місцевому поштовому відділені мене добре знали і чітко пам'ятали, що я від них хочу. Отже, я умію відправляти листи до України з Японії. Оскільки цю складову можна виключити, припустимо що я успішно відправив всі 40 листів до їхніх адресатів. 

Всі ці 40 листів успішно дійшли до всіх адресатів. Тобто ніякого розчарування чи "зради" Японським юбіном чи УкрПоштою не було. Проте не всі листи дійшли через пошту. Деякі з них - я саме, 4 - перейшли через багатьох інших адресатів перед тим я потрапити до тих адресатів, що я вказав! Отже, ця історія про ці 4 листи, які губилися і знаходилися хоча б двічі, та все ж прийшли на своє вказане місце. 

Спершу, кілька слів про те, чому я взнав про це і пишу лише зараз. У Фейсбуці, виявляється, є спам-фільтр і там були всі повідомлення від багатьох людей яких я знав з Японії. Повідомлення яким було десь рік часу. Прочитав я їх сьогодні. Десь годину я продирався через них і натрапив на таке повідомлення: 

Привіт Левко,
Я працюю секретарем у представництві японської корпораціі у Києві.
Нещодавно наш партнер, голова правління українського холдінгу (не можу розголошувати назви) повідомив, що отримав дивний пакунок від нашого офісу в Токіо. У пакунку були проспекти і купа ОСОБИСТОЇ кореспонденції адресованої різним людям з України!
При цьому на всіх конвертах і листівках штамп відправки з Токіо 22.10.2014, але немає штампу про перетин кордону з Україною. Це означає, що всі ці листи було якимось чином вкладено у конверт нашої компанії на якомусь етапі відправлення в Японії.
Серед листів є 4 твої до Каті Голяк, Олена Полещук, Юлі Черняк, Галина Верглінська. Хоча я не впевнена, я просто вбила імя відправника в гугл і він знайшов тебе.

Пробувала завантажити фото, але з робочого компа не виходить frown emoticon

Я відправлю їх з Києва поштою сьогодні.

(ім'я добродійки, котра таки відправила ці листи правильним адресатам залишиться конфіденційним)

Отже, мої 4 листи прийшли невідомому адресату. Будь яка людина могла з чистою совістю викинути ці листи. Проте, ця людина знайшла мене через Google. Мабуть, у світі не так багато Левків з прізвищем Іванчук. Вона сповістила мене, що зараз відправить ці листи за свій кошт правильним адресатам - саме це вона і зрештою зробила. 

Хрен з ними, листами - який це вчинок! Невідома людина, отримавши чужі листи, знайшла відправника, сповістила його та відправила ці листи справжній отримувачам! Це неймовірно! Як це чудово! Я шалено поважаю Її за цей вчинок. Спішу сповістити, що ці листи успішно досягли отримувачів, і всі вони Вам шалено подякують в коментарях. Правда, люди? Отже, Ваша праця принесла листівки чотирьом людям, які натомість могли отримати лише розчарування, смуток і депресію на Новий Рік замість казкових малюнків баранів та гори Фуджі-сан. 

Люди, відправляйте фізичні листи. Саме вони здатні на такі історії, на ті шалені емоції, які Ви відчуваєте, відкриваючи їх.